close
تبلیغات در اینترنت
ديجيتال سيستم |ارائه دهنده خدمات کامپيوتر استاندارد USB 4 معرفی شد؛ انتقال فایل‌ها با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه!

دیجیتال سیستم

استاندارد USB 4 معرفی شد؛ انتقال فایل‌ها با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه!

همین هفته گذشته بود که انجمن بکار گیرندگان USB (به اختصار USB-IF) از استاندارد جدید USB 3.2 و تغییر مدل نام گذاری USB 3.0/3.1 پرده برداشت. حالا این سازمان USB 4 را معرفی کرده است که پهنای باند 20 گیگابیتی قابل ارائه توسط USB 3.2 را با افزایش دو برابری به 40 گیگابیت در ثانیه می‌رساند.  چند سالی می‌شود که پهنای باند 40 گیگابیت در ثانیه با پروتکل Thunderbolt 3 در دسترس است اما از آنجایی که در انحصار اینتل قرار داشت، به استقبال مواجه نشد. در نهایت اینتل تصمیم گرفته Thunderbolt 3 را مجانی…

استاندارد USB 4 معرفی شد؛ انتقال فایل‌ها با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه!

استاندارد USB 4 معرفی شد؛ انتقال فایل‌ها با سرعت 5 گیگابایت در ثانیه! 44
  • به قلم:
  • ارسالی در تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397 ساعت 23:4

همین هفته گذشته بود که انجمن بکار گیرندگان USB (به اختصار USB-IF) از استاندارد جدید USB 3.2 و تغییر مدل نام گذاری USB 3.0/3.1 پرده برداشت. حالا این سازمان USB 4 را معرفی کرده است که پهنای باند 20 گیگابیتی قابل ارائه توسط USB 3.2 را با افزایش دو برابری به 40 گیگابیت در ثانیه می‌رساند.

 چند سالی می‌شود که پهنای باند 40 گیگابیت در ثانیه با پروتکل Thunderbolt 3 در دسترس است اما از آنجایی که در انحصار اینتل قرار داشت، به استقبال مواجه نشد. در نهایت اینتل تصمیم گرفته Thunderbolt 3 را مجانی کند و هر سازنده‌ای می‌تواند به طور مجانی از آن استفاده کند. با این اتفاق Thunderbolt 3 به عنوان USB 4 عرضه می‌شود و پهنای باند را از 20 گیگابیت در ثانیه در USB 3.2 به 40 گیگابیت در ثانیه می‌رساند.به هم وصل کند. خبر خوب اینکه USB 4 با USB 2.0 و 3.2 سازگاری خواهد داشت. طبق آنچه که گفته شد، یک درگاه USB 4 به تنهایی قادر به پشتیبانی از تمامی نسل‌های پیشین USB است. Thunderbolt 3 قادر به تأمین تا 100 وات انرژی برای شارژ کردن وسایل و تا 15 وات برای تغذیه خود وسایل است.

 

خبر خوب اینکه پردازنده‌های آتی 10 نانومتری Ice Lake اینتل به طور ذاتی از Thunderbolt 3 پشتیبانی می‌کنند که نیاز برای تعبیه کنترلر ثانویه را از میان بر می‌دارد. جالب‌تر اینکه در حال حاضر هر دو سیستم عامل ویندوز 10 و macOS از Thunderbolt 3 پشتیبانی می‌کنند، بنابراین محدودیتی در پشتیبانی از USB 4.0 نخواهند داشت. علی رغم همه آنچه که گفته شد، هنوز مشخصات USB 4 نهایی نشده است و باید تا اواسط 2019 منتظر ماند. با این حال اینتل خبر از همکاری گسترده با غول‌های فناوری داده است که می‌تواند باعث فراگیری این استاندارد جدید در سریع‌ترین زمان ممکن شود.

در برنامه جدید اینتل سازندگان وسایل مختلف برای استفاده از Thunderbolt 3 تنها یک‌بار هزینه آن را می‌پردازند اما سازندگان کابل‌ها باید تست‌های سفت و سخت را پشت سر بگذارند که هزینه زیادی روی دست آنها می‌گذارد.

سفارش طراحی قالب